sobota 31. marca 2018

ČLÁNOK - 30.03.2018 Bachledova dolina

Veľký piatok 30.03.2018 - tak, ako každý rok sme sa vybrali na túru - tentokrát sme si  vybrali Cestu chodníkom v korunách stromov v Bachledovej doline.
Spočiatku naplnený autobus na prasknutie - pár dní pred odchodom však počasie nebolo najkrajšie a tak sa postupne odhlasovali práve tí neturisti. Členovia klubu vedia, že na túru sa ide za každého počasia, lebo autobus treba zaplatiť. Potvrdilo sa tiež, že Brezno nie je smerodajné pre určenie počasia.
V Bachledovej doline ani nepršalo, ani nesnežilo a v priebehu dňa dokonca slniečko osvietilo aj hrebeň Tatier.
Výstup k chodníku nebol najľahší - na úseku 2 km treba prekonať 300m výškový rozdiel  (lanovka, bohužiaľ nefungovala). Na zjazdovke, po ktorej sme vyšli k chodníku, bolo mäkkého snehu, miestami sme sa zabárali, ale aj tí, ktorí majú zdravotné problémy, predsa len vyšli hore.
Prechádzka chodníkom stála za to. Chodník má celkovú dĺžku 1234m, z toho 631 m na veži. Celý stojí na stromových podperách (120). Na chodníku sú informačné tabule, prekvapenia s hojdajúcimi sa platničkami, cez ktoré treba prejsť. Veža má výšku 32m a na jej vrchu je trampolína s otvormi (tí odvážnejší si urobili aspoň foto - veľmi sme neskákali...).
Zostup dolu bol tiež náročný, Samko sa pokúšal spustiť na pršiplášti, ale sneh bol mokrý, zo spúšťania nebolo nič, odniesol to akurát pršiplášť. Boli sme šťastní, keď sme bez úrazu zišli do doliny.


1 komentár: