nedeľa 17. mája 2015

ČLÁNKY - 9.máj 2015 Výstup na Ďumbier

Výstup na Ďumbier – 09.05.2015

9. máj 2015 – deň konania jubilejného 45. ročníka  výstupu na Ďumbier.
Výstup organizuje OZ KST TOMO   v spolupráci s MŠK na počesť obetiam II. svetovej vojny. Turisti už postávajú na námestí a očakávajú otvorenie podujatia.
Predsedníčka klubu privítala prítomných turistov ako aj priateľov zo Zvolenského klubu Pustý hrad a pripomenula, že tohoročný výstup sa koná pri príležitosti 70. Výročia ukončenia druhej svetovej vojny. Spomenula na prvých organizátorov a nadšencov pre toto podujatie a vzdala im s prítomnými poctu minútou ticha. Potom nasledovalo položenie  kytíc k pamätníku na námestí a odchod  autobusu na Čertovicu, Trangošku a Srdiečko. Výstup sa konal z týchto východiskových bodov.
Počasie nám vcelku prialo, chvíľami síce zatiahlo oblohu, potom zas vykuklo  slniečko. Naša skupinka si vybrala trasu z Kosodreviny. Keď sa vezieme lanovkou zo Srdiečka, šľahá nám do tváre nepríjemné   mrholenie. Len čo sa však po modrej značke vyberieme na trasu, dážď ustal a my cestou fotíme prvé pozdravy jari – rozkvitnuté krokusy. Na viacerých miestach je ešte dosť snehu a my sa občas zaboríme až po kolená.
Keď dorazíme na „Štefáničku“ zapíšeme sa do našej kroniky a predsedníčka odovzdá účastníkom výstupu krásne magnetky. Potom sme  položili kyticu k pamätníku a  uctili sa  pamiatku padlých.  

Potom sa už lúčime – jedna skupina ide dolu na Trangošku, ďalšia sa vracia na Kosodrevinu, treba vykročiť, lebo obloha sa zase zatiahla a na horách sa počasie mení s rýchlosťou vetra.   Našťastie všetci v poriadku (aj napriek niekoľkým pádom) dorazíme na Trangošku, kde sa zvítame s Ondríkom - predsedom klubu z Krpelian. Sme vďační kamarátom z Krpelian, ktorí prišli a podporili toto naše významné  podujatie. Dážď sa už rozpršal naplno a tak dal bodku za dnešným podujatím.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára